Ako by to na úrade malo naozaj byť.

Autor: Raduz Dula | 28.6.2011 o 17:52 | (upravené 28.6.2011 o 18:05) Karma článku: 6,97 | Prečítané:  686x

Vo všeobecnosti mám totálnu averziu voči úradom, vlastne ani nie tak voči úradom, ale voči zatrpknutým, neochotným ľudom, tváriacim sa dôležito, prepracovane a hlavne nezaplatene. Jeden môj bývalý šéf hovoril, že v hoteloch neexistuje ***** úsmev, teda úsmev pracovníka 5* hotela. Lebo aj v robotníckej ubytovni sa musíte správať slušne ku svojim hosťom. Nechcem vyťahovať negatívne príklady rôznych úradov, kde to nefungovalo. Nakoľko je toto môj prvý blog, rád by som začal pozitívne. Veľmi pozitívne, na ÚVO - úrade verejného obstarávania.

Nie je vôbec podstatné, čo som potreboval, ale v princípe bol štvrtok, a ja som potreboval registráciu do pondelka, 10.00. Nakoľko web tohto úradu nie je veľmi prehľadný, skúšal som rôzne telefóny a ten kto mi poradil ma odkázal na formulár. Keďže som ho mal, zastavil som sa teda okolo obeda na ÚVO, bez ohlásenia, čo úradníci bytostne neznášajú.  Odhliadnuc od optiky slečny na recepcii, ihneď zistila čo potrebujem a poslala ma do budovy, ku zatvoreným dverám. Čakal som asi 10-minút a už som chcel odísť späť na recepciu, keď sa spoza zatvorených dverí ozvali unáhlené kroky a dvere sa otvorili. Pani (slečna?) my s veľmi ospravedlňujúcim úsmevom vysvetlila, že sa veľmi ospravedlňuje, že čakám. Vysvetlil som jej čo potrebujem. Ona mne vysvetlila, že to čo chcem, nie je to, čo som si myslel, a že som vlastne prišiel zbytočne, ale keďže už tu som, rada mi ukáže ako aplikácia funguje.

Asi po 15-minútovom vysvetľovaní mi všetko ukázala na jej PC, opýtala sa či všetkému rozumiem a ešte raz sa mi ospravedlnila za čakanie pred dverami. Pekne som sa poďakoval a po asi 30 minútovej zastávke som všetko vedel.

A pointa? Keby sa všetci "úradníci" takto správali, tak by sme nepotrebovali vtipy, poznámky, protekcie, nervy, prosenie a v neposlednom rade aj úplatky. Aké jednoduché. Len kým v reštaurácii sa už medzičasom slovač sťažovať vie (predsa ide o ich vlastné peniaze), úradníci sú zatiaľ akosi neprávom niekde mimo systému. Aj keď ich platy sú len z našich daní.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

KOMENTÁRE

Kotlebovci nosia fašistické relikvie do parlamentu

Parlamentný preukaz nezakryje extrémistickú slamu.

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.


Už ste čítali?