Ako je to teda s eurovalom?

Autor: Raduz Dula | 22.8.2011 o 15:12 | (upravené 22.8.2011 o 17:30) Karma článku: 10,26 | Prečítané:  1858x

Posledných pár týždňov sa neustále diskutuje o eurovale. Teda diskutuje. Pravicové spektrum okrem SAS je za, teda suhlasi s garanciou, ktora je vlastne pôžičkou. Proti je aj SNS, ktorú by som radšej na strany nezaraďoval. Za je vlastne aj SMER, teda jeho "vyššia ustanovizeň" - eurosocialisti. Teda vlastne problém nie je. VLASTNE... Jedinú diskusiu vlastne vedie SAS a SDKÚ, alebo Mikloš so Sulíkom. Podstata však už dávno zanikla, aspoň na strane Mikloša. Vráťme sa však na začiatok a teda ku princípu. Vidím tu celkom paralelu aj na Slovensku. Možno nie celkom presne, ale:

Európa nás žiada, aby sme sa zaručili za Grécke pôžičky. My sa za ne zaručíme a Gréci dostanú ďalšie balíky peňazí (tu by sa skôr dalo hovoriť o kamionoch, alebo vlakoch plných peňazí :-)), vlastne aby zaplatili dlhy a nákladnú prevádzku, ktorú dlhodobo praktizujú. Keď ich nebudú vedieť splatiť (dnes majú najhorší rating už aj u súkromného sektora, čo je práve ten, čo im ešte donedávna s radosťou požičiaval).

Odlhliadnuc od toho, že:

1. Gréci klamali vo všetkých smeroch čo sa ich financií týka

2. Vlastne na rozdiel od potrestania, dostanú ďalší balík peňazí

3. Majú vyššiu životnú úroveň na úkor budúcich generácií (ale podľa chystaných zmien len generácií u tých, čo im požičajú)

4. Masívne občianske protesty ešte viac krajinu ničia, teda výhľad úpravy, splácania alebo zlepšenia sa ešte viac vzdiaľuje.

Dnes ma asi nechtiac presvedčil aj Ivan Mikloš vo svojom blogu. Prečítal som ho 2x a celé čo mi z toho vychádza je, že už upustil od akejkoľvek ekonomickej teórie (lebo jej aplikácia je tu nanajvýš smiešna) a medzi riadkami povedal, že nechce byť ten, čo z eurovalu vytiahne jednu tehlu, ktoré bude znamenať jeho pád.

A kde je paralela? Pamätám sa ešte na skôlku, aj keď to bolo už pred viac ako 2 dekádami na to, ako nám učiteľky vyčítali veci, ktoré sme neurobili správne. Heslo každého dňa bolo čosi ako:

"a keby všetci z mosta skočili, aj ty by si skočil?"

Týmto sa vlastne Ivan Mikloš pokúša nás presvedčiť? Celá EU skáče z mosta (do poriadne hlbokej priepasti) a on nechce byť ten posledný, čo ostane stáť na moste? Kam sa podel ten, koho Európa obdivovala pre rovnú dan?

Som proti eurovalu, skúsi ma ešte niekto presvedčiť?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.


Už ste čítali?